نانو مکمل بتن ، در بتن های که نیاز به روانی بالا و GP میکروسیلیس 600 افزایش مقاومت های فشاری ، کششی بتن مد نظر است و می توانید از این نانو مکمل بتن استفاده کنید.

تاثیر بر مقاومت نانو مکمل بتن

این محصول جهت آب بندی و ضد آب نمودن بتن مورد استفاده در بتن ریزی می شود.

با استفاده از افزودنی های کاهنده آب، معمولا مقاومت افزایش می یابد، زیرا نسبت آب-سیمان کاهش می یابد.برای بتن های با مقدار سیمان، حباب های هوا و اسلامپ یکسان، مقاومت 28 روزه بتن دارای کاهنده آب می تواند 10 تا 25 % از بتن بدون افزودنی بیشتر باشدافزودنی های کاهنده آب علی رغم کاهش مقدار آب ممکن است جمع شدگی ناشی از خشک شدن را افزایش دهند که البته تاثیر آن بر روی جمع شدگی در مقایسه با دیگر عوامل موثر، کوچک است.استفاده از کاهنده آب برای کاهش مقدار سیمان و آب اختلاط بتن (در ضمن حفظ نسبت آب-سیمان ثابت) می تواند به مقاومت فشاری یکسان یا کمتری منجر شده و افت اسلامپ با ضریب دو یا بیشتر افزایش پیدا کند. موارد استفاده شده: بتن ریزی انواع سد ها ، فدانسیون ها ، کف ساختمان ها ، چاله آسانسور ها و انواع سطوح بتی مجاور با آب و رطوبت و انواع خرنده های شیمیایی.

افزودنی بتن

از افزودنی های کم کننده آب برای کم کردن مقدار آب آمیخته شده لازم برای تولید بتنی با اسلامپ معین ، کاهش نسبت آب سیمان ، کم کردن مقدار سیمان یا افزایش اسلامپ استفاده می شود.

موارد کاربرد نانو مکمل بتن

نانو مکمل بتن کاربرد های بسیاری دارد که در زیر به چند نمونه اشاره میکنیم:

1ـ مخزن های آب  2ـ استخر ، سد  3ـ دیوار ، حائل  4ـ بتن توانمند و مقاوم 5ـ انجام عملیات بتن ریزی سازه های آب بند

خواص و اثرات نانو مکمل بتن

افزایش تراکم و بهبود پمپ پذیری بتن ، استفاده بسیار آسان ، افزایش مقاومت ، افزایش دوام و آب بند کردن بتن ، مقاومت در برابر یون کلر سولفات و افزایش مقاومت سایشی بتن ، خصوصیات مکانیکی و دوام بتن را بهبود بخشیده و افزایش عمر مفید سازه و آلودگی های زیست محیطی همچون تولید گاز گلخانه ای کاهش داده و ضد قارچ و کپک ، ضد جلبک و خزه ، ضد خورندگی بتن ، افزایش عمر بتن و آنتی باکتریال.

پروژه های انجام شده نانو مکمل بتن