یکی از سوالاتی که معمولا در زمان ساخت و یا حتی پس ازساخت استخر به ذهن تمامی مهندسین ،  پیمانکاران و … می رسد این است که از چه روشی برای عایق بندی استخر استفاده کنیم تا مشکلاتی از قبیل گل آلود شدن آب استخر ها و یا کم شدن حجم آب آن ها نداشته باشیم؟ از پیشنهاداتی که کارشناسان ماهر مجموعه ماندگار نانو برای عایق بندی استخر ها برای شما دارد ، استفاده از مواد نانویی جهت آب بندی استخر به جای دیگر عایق های می باشد. در این مطلب در رابطه با مزایایی که مواد نانویی برای استخر خواهد داشت توضیحات بیشتری را خواهیم  داد .

کاربرد های مواد نانویی در آب بندی استخر

آب بندی استخر به این معنی است که تمامی درزهای موجود در استخر را با عایق بندی مناسب پوشش دهی کرده تا از ورود و نفوذ نم و رطوبت به مصالحی که در ساخت استخر ها به کار رفته جلوگیری شود . انواع مختلفی از استخر ها وجود دارد که می توانید از مواد نانویی برای عایق بندی آن ها استفاده نمایید. مانند استخر های خانگی ، سونا ، جکوزی ، استخر های خاکی ، استخر های کشاورزی ، استخر های ورزشی ، حوضچه های پرورش ماهی و … بوده که جنس مصالح این استخرها از مصالح بتنی ، بلوک های سیمانی ، استخر های  آجری ، فایبر گلاس و … می باشد.

همچنین می توانید خرید عایق استخر کشاورزی را مطالعه کنید.

اجرای پروژه های آب بندی استخر توسط شرکت ماندگار نانو

روش عایق بندی هر کدام از این استخر ها با دیگری متفاوت خواهد بود . توجه داشته باشید جهت استفاده نمودن از مواد نانویی برای عایق بندی محیط تان باید سطح استخر تان کاملا را تمیز نمایید. شما عزیزان با استفاده از نانو برای عایق بندی استخر تان ، نیازی به هیچگونه تخریبی جهت آب بندی استخرتان ندارید. شما عزیزان مشکلاتی را در زمینه گل آلود شدن آب درون استخر های کشاورزی نیز خواهید داشت که تعویض آب درون استخر می تواند برایتان هزینه های زیادی را داشته باشد. مواد نانویی با عایق بندی استخر می تواند این گونه مشکلات شما را رفع نمایید.

مزیت های مواد نانویی برای آب بندی استخر

نفوذ نم و رطوبت به مصالح ، برای شما مشکلات زیادی را داشته و هزینه های سرسام آوری را ایجاد خواهد کرد . نشت نم و رطوبت به دیواره های استخر می تواند سبب تخریب ، ترک خوردگی و شکستن کاشی های اطراف استخر شود. شما می توانید از موادی برای آب بندی نمودن محیط استفاده نمایید که علاوه بر آب بندی استخر ، بتواند دوام و ماندگاری مصالح را افزایش دهد. مواد نانویی با قابلیت جذب بالایی که در مصالح ساختمانی دارد می تواند علاوه بر آب بند نمودن صد در صد محیط ، سبب افزایش عمر  استخر و مصالح می شود. ثابت ماندن آب استخر ها در گذر زمان می تواند سبب ایجاد جلبک ، خزه و قارچ در محیط استخرتان شود که از بین بردن آن ها کار زمان بر و سختی بوده و به راحتی این گونه کثیفی ها با استفاده از مواد نانویی روی سطح استخر را از بین ببرید.

بیشتر بدانید: انجام پروژه های عایق استخر خاکی

آب بندی استخر بدون تخریب - ماندگار نانو

خاصیت خود پاک شوندگی که نانو دارد سبب شده است در صورتی که محیط تان نیاز به نظافت داشته باشد با ساده ترین وسایل نظافتی می توانید محیطی عاری از کثیفی داشته باشید. همچنین نانو با مقاومت بالایی که در برابر اشعه های یووی و فرا بنفش دارد می تواند از آسیب دیدن نمای استخرهای رو باز شما که در معرض مستقیم نور مستقیم قرار دارد جلوگیری کند. مواد نانویی پس از عایق بندی به سرعت خشک و جذب مصالح شده و شما عزیزان می توانید بلافاصله پس از آب بندی از استخر های خود استفاده نمایید.

مزیت های دیگر آب بندی استخر

به دلیل این که استخر ها محلی برای ذخیره سازی آب می باشند و سلامت آب درون استخر ها از اهمیت بالایی برخوردار است ، نمی توان از هرگونه موادی برای آب بندی استخر استفاده نمایید. برخی از عایق بندی ها از مواد شیمیایی تولید شده که می تواند سلامت آب درون استخر را به خطر بیندازد.

همچنین می توانید بهترین عایق استخر کشاورزی را مطالعه کنید.

رنگ کاشی های استخر ، در گذر زمان شسته شده و رنگ پریده خواهد شد. مواد نانویی سبب شفاف شدن و ثبات بیشتر رنگ های کاشی استخر ها شده و از رنگ پریدگی آن ها جلوگیری خواهد نمود. همچنین شما عزیزان می توانید محیطی که با استفاده از مواد نانویی آب بندی نموده اید را با هر گونه شوینده شست و شو دهید و نگران پوسته و خورده شدن این عایق بندی ها نباشید. مواد نانویی در گذر زمان به هیچ عنوان پوسیده نشده و خاصیت آب بندی خود را از دست نخواهد داد.

تفاوت های مواد نانویی با ایزوگام

ایزوگام یکی دیگر از روش های آب بندی استخر می باشد که از گذشته تا به امروز کاربرد زیادی داشته است اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از فناوری نانو می توانیم از روش های بهتری برای عایق بندی محیط ها استفاده نماییم. این مواد تفاوت های زیادی با عایق های دیگر داشته که مهم ترین آن تفاوت ها میزان انعطاف پذیری عایق ها می باشد. مواد نانویی با انعطاف پذیری بالایی که دارد می تواند به تمامی درز های استخر ها نفوذ کرده و صد در صد استخر را آب بندی کند.

اجرای عملیات آب بندی استخر - شرکت سپیدار عایق ماندگار نانو

اما ایزوگام قابلیت پوشش دهی تمام استخر را نخواهد داشت. در زمان ایزوگام نمودن استخر ها گاز های سمی تولید می شود که برای سلامتی افراد و محیط زیست بسیار مضر می باشد ، ولی مواد نانویی محلولی است که رنگ و بو نداشته و هیچ گونه ضرری را برایتان نخواهد داشت. علاوه بر آن برای عایق بندی نمودن محیط با ایزوگام باید استخرتان را تا حدودی تخریب نمایید. مواد نانویی قابلیت تحمل دمای منفی 70 درجه تا مثبت 120 درجه سانتی گراد را دارد و به هیچ عنوان آسیب نخواهد دید. بنابراین هیچ گونه نیازی به ترمیم نداشته و از هرینه های جانبی شما برای ترمیم عایق ها کاسته خواهد شد.

هزینه ، زمان و فرایند آب بندی استخر

ما در این قسمت تصمیم گرفتیم که از فرآینده ، هزینه و زمان انجام پروژه های آب بندی استخر توضیحاتی خدمات شما مشتریان عزیز ارائه بدیم که از روند انجام آب بندی کاملا آگاهی کسب کنید.

هزینه:

برای عایق بندی نمودن استخر با استفاده از مواد نانویی هزینه ای که پرداخت خواهید نمود کمی بیشتر از عایق های دیگر می باشد اما با توجه به این که هیچ گونه نیازی به ترمیم نداشته و تا پایان عمر سازه خاصیت آب بندی خود را حفظ خواهد کرد در هزینه های شما را به شدت کاهش می دهد.

زمان و فرآیند:

همچنین زمانی که برای عایق بندی با مواد نانویی صرف خواهد شد ، بسیار کمتر از عایق بندی های دیگر بوده است و در زمان بسیار کوتاهی می توانید استخر خود را عایق بندی کنید.

بعد از بررسی های انجام شده توسط تیم متخصص ماندگار نانو در سریع ترین زمان آب بندی استخر انجام خواهد شد و کارشناسان مجموعه به صورت کامل شما را در جریان فرآیند انجام کار قرار می دهند.

شما عزیزان می توانید تمامی مراحل فرایند آب بندی استخر محیط تان را به کارشناسان مجرب و حرفه ای مجموعه ماندگار نانو بسپارید. تمامی عایق هایی که این مجموعه برای عایق بندی نمودن محیط تان استفاده خواهد کرد درجه یک و با کیفیت می باشد. اگر برای شما عزیزان سوالاتی در زمینه هزینه ، زمان و فرایند آب بندی محیط تان پیش آمده است می توانید با کلیک بر روی شماره تماس درج شده با مجموعه ماندگار نانو تماس حاصل نمایید.

09192347629